Skip to content Skip to footer

PlayStation 5 – premiera, oczekiwania oraz cena

PlayStation to seria konsol do gier wideo, której przedstawiać chyba nikomu nie trzeba. Dzieło japońskiej firmy Sony od 1994 roku (to wtedy pierwsze egzemplarze trafiły na półki sklepowe w Japonii) aż po dziś jest absolutnym hitem i ma wierne, wciąż powiększające się grono fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że premiera najnowszego modelu – PlayStation 5 – jest wyczekiwana przez miliony graczy spragnionych nowych wrażeń. My także mamy apetyt na najnowszy produkt Sony i niecierpliwie czekamy na dzień premiery!

Kiedy doczekamy premiery?

Kiedy nastąpi premiera PlayStation 5? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy fani tej japońskiej serii. W końcu premiera poprzedniej części, czyli PlayStation 4, miała miejsce w 2013 roku. Oznacza to, że od czasu tego zdarzenia upłynęło już wiele lat. Co prawda Sony co jakiś czas wypuszcza nowszą, nieco zmodyfikowaną wersję swojej poprzedniej konsoli, ale prawdziwych fanów PS’a to absolutnie nie zadowala. Oczekiwania wobec nowej konsoli są ogromne! Fani liczą na coś ekstra – na coś, co wynagrodzi im tak długi czas oczekiwania. Osoby czekające na jakieś konkretne informacje się niecierpliwą, a Sony unika jednoznacznych zapowiedzi, kiedy możemy spodziewać się premiery PlayStation 5. Na tę chwilę wiadomo jedynie, że pracę nad nową konsolą wciąż trwają. Niektóre przecieki pozwalały wierzyć, że premiera nastąpi w okresie świątecznym w 2019 roku, ale dziś wiemy już, że nie miały one zbyt wiele wspólnego z prawdą. Pozostaje nam tylko czekać i wierzyć w to, że PlayStation 5 trafi na półki sklepowe już niedługo.

Ile będzie kosztować nowa konsola?

Kolejne pytanie, które nurtuje fanów serii, dotyczy tego, ile wynosić będzie cena PlayStation 5? Jako że producent unika póki co udzielania informacji dotyczących choćby zbliżonego terminu premiery produktu, ciężko o to, by poinformował, ile będzie kosztować jego najnowsze dzieło. W tym przypadku możemy jedynie pokusić się o oszacowanie ceny PlayStation 5 w oparciu o ceny poprzednich edycji oraz sytuację na rynku sprzętu elektronicznego tego rodzaju. Poprzedni model konsoli w dniu premiery kosztował 399 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki powinno dać dziś około 1550 zł. Fakty są jednak takie, że w sklepach stacjonarnych na terenie naszego kraju podstawowa wersja kosztowała 1799 zł. Warto pamiętać też, że od premiery poprzedniej edycji konsoli minęło już 7 lat. Ceny od tego czasu powędrowały nieco w górę, nie tylko na rynku elektroniki. Ponadto oferując coś nowego, Sony zażyczy sobie zapewne nieco więcej. Dlatego też szacujemy, że zakup PlayStation 5 będzie kosztował nas około 2000 zł w wersji podstawowej. Oczywiście z upływem czasu cena będzie spadać, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Dlaczego warto czekać na premierę?

Ostatnią część naszego tekstu dedykujemy osobom niezdecydowanym na zakup nowej konsoli lub osobom, które nigdy przedtem nie korzystały z produktów Sony i nie wiedzą, dlaczego warto zainwestować w PlayStation 5. Jest to przede wszystkim urządzenie, które jest w stanie dostarczyć nam wiele frajdy. Grać na konsoli mogą wszyscy. Oczywiście, nauka gry łatwiej przyjdzie osobom młodym, które są przyzwyczajone do technologii tego rodzaju. Seria PlayStation pokazuje jednak już od ponad 20 lat, że ich produkty są dedykowane osobom w różnym wieku, a wspólna zabawa z padem w ręku może stać się wręcz rodzinną tradycją. Japończycy stawiają na rozwój swojego produktu. Mamy na myśli przede wszystkim jakość obrazu i dźwięku, co znacząco wpływa na poziom frajdy generowanej przez konsolę. O tym, że nowe edycje są przygotowywane w sposób staranny i zadbany, niech świadczy czas oczekiwania na najnowszy model konsoli, który w tej chwili wynosi już prawie 7 lat. Jako fani tej serii i osoby, które przekonały do PlayStation wiele osób (także w podeszłym wieku) zapewniamy, że zabawa jest przednia. Jedynym negatywem, który jesteśmy w stanie wskazać na tę chwilę jest niewiedza. Nie wiemy bowiem, jak długo przyjdzie nam czekać na premierę PlayStation 5, a także ile kosztować będzie ta konsola.

Mamy jednak nadzieję, że to co zaprezentują nam (oby już wkrótce) twórcy, wynagrodzi nam czas oczekiwania i ewentualnie nieco większy niż byśmy sobie życzyli, koszt zakupu konsoli.

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.