Naprawa Playstation 4 - szybko, tanio i skutecznie

Jesteś szczęśliwym posiadaczem konsoli PlayStation 4 w jednej z dostępnych wersji (PS4, PS4 Pro, PS4 Slim)? Od jakiegoś czasu masz problemy z uruchomieniem urządzenia lub jego głośną pracą? A może zauważyłeś, że konsola nie jest już taka szybka i niezawodna jak w momencie zakupu? Osobom, które nie znają się na technicznych aspektach sprzętu radzimy wstrzymać się z naprawami na własną rękę i skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy szybko wykryją problem i jeszcze szybciej go usunął. Serwis Konsol Next Gen to sprawdzona firma, której możesz powierzyć naprawę i serwis uszkodzonego lub niesprawnego sprzętu - szybko, tanio i skutecznie!

Masz problemy ze swoją konsolą Sony PlayStation 4?
Zapraszamy do kontaktu!

Najczęściej spotykane problemy

Konsola PlayStation 4 to niezwykle mocny sprzęt, którego użytkowanie daje graczom wiele frajdy - chyba, że nieoczekiwanie napotkają oni na jedną z najczęściej występujących w tych modelach usterek. Jedną z najczęstszych jest głośna praca układu chłodzenia lub problemy z odczytem płyt. W pierwszym przypadku przyczyną może być zapchany kurzem układ chłodzenia lub stara pasta termoprzewodząca na procesorze APU, w sporadycznych przypadkach wada fabrycznego układu chłodzenia. Druga usterka najczęściej wymaga wymiany głowicy lasera na nową - czasami jednak wystarczy zwykłe jej wyczyszczenie. Kolejnymi usterkami, które są już bardziej skomplikowane do diagnozowania to np. uszkodzenie oprogramowania konfiguracyjnego lub uszkodzenie płytki kontrolera BT/WiFi i związany z tym brak komunikacji z padem Dualshock 4, problemy wadliwego zasilacza/zasilania (przoduje tutaj model CUH-1204) - na skutek tej często powtarzającej się usterki konsola ulega samoistnemu wyłączeniu.

Często mamy również do czynienia z poważniejszymi uszkodzeniami wymagającymi wymiany poszczególnych komponentów lub oprogramowania - tak się dzieje w przypadku braku obrazu na HDMI (uszkodzenia złącza HDMI lub usterka układu generatora obrazu na skutek przepięć lub wyładowań elektrostatycznych) lub w sytuacji, gdy konsola nie pozwala doprowadzić do końca procesu aktualizacji automatycznej (uszkodzenia programowanych komponentów lub pamięci masowej). Piętą achillesową pierwszych modeli Playstation 4 była usterka popularnie zwana BLOD - migająca non stop niebieska dioda lub wyłączanie się konsoli po 2 sekundach, konsola nie uruchamia się. Powodowały ją wady w procesie lutowania procesora APU na płycie głównej - jesteśmy w stanie usunąć tego typu usterki poprzez poprawę pól lutowniczych i poprawne ułożenie kulek lutowniczych w procesie tzw. reballingu. Najczęściej jednak klienci zwracają się do nas z głośną pracą wentylatora, która wskazuje na niewydajnie pracujący układ chłodzenia - w takim przypadku wymagane jest pełne wyczyszczenie, wymiana pasty termoprzewodzącej oraz wyjątkowa rzecz w tylko w przypadku naszego serwisu: regeneracja plastiku na obudowie. Taki zabieg wykonany w sposób profesjonalny sprawia, że konsola pracuje bez zarzutu i wygląda, jakby dopiero co została wyjęta z opakowania.

Jak dbać o Playstation 4 - czyszczenie i konserwacja

W wielu przypadkach usterek udaje się uniknąć - wystarczy jedynie pamiętać o kilku zasadach związanych z konserwacją i czyszczeniem posiadanego sprzętu. Po pierwsze - regularnie odkurzaj wszystkie wloty i wyloty powietrza w konsoli, co umożliwia lepszy przepływ powietrza i zapobiega przegrzewaniu się urządzenia. Po drugie - konsola do gier ,,lubi” otwarte przestrzenie, dlatego nie zamykaj jej w szafce i nie stawiaj blisko kaloryfera. Umieść sprzęt w miejscu w którym będzie miała zapewnione kilkanaście centymetrów wolnej przestrzeni dookoła siebie. Te kilka zasad z pewnością pozwoli na przedłużenie żywotności ulubionej konsoli. Na koniec jeszcze jedno - każdą usterkę konsultuj z profesjonalnym serwisem, dzięki czemu unikniesz poważniejszych uszkodzeń i z pewnością zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

Dlaczego my?

Kupując jakikolwiek sprzęt elektroniczny wcześniej czy później możesz spodziewać się drobnych usterek lub poważnych uszkodzeń. Ważne jest, aby w momencie ich pojawienia się prawidłowo je zdiagnozować oraz szybko i skutecznie usunąć - wtedy pojawiamy się MY! Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w naprawie konsol PlayStation wszystkich dostępnych na rynku modeli. Każda naprawa jest dla nas priorytetem - wykonujemy ją szybko, dokładnie i w atrakcyjnych cenach!

Naprawimy każdą usterkę!

Serwis Konsol Next Gen to firma z wieloletnim doświadczeniem zajmująca się naprawą i serwisem konsol znanych producentów, w tym sprzętu marki SONY. Modele pochodzące z serii PlayStation 4 to wysokiej klasy urządzenia, które jak większość tego typu sprzętu z czasem ulegają uszkodzeniu. Serwis Konsol Next Gen zajmuje się szybkim wykrywaniem problemów, skuteczną naprawą oraz profesjonalną wymianą komponentów i oprogramowania niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania Twojej konsoli - u nas średni czas naprawy konsoli to 4 dni! Satysfakcja gwarantowana!

Dodatkowe informacje

1. Czas naprawy:
- w przypadku bezpośredniej wysyłki do Centrum Serwisowego Oświęcim 2-7 dni
- dostarczenie sprzętu przez PPK (Punkt Przyjęć Konsol) wydłuża czas naprawy średnio 7-14 dni
2. Jeżeli chcesz w przybliżony sposób określić koszt naprawy Twojej konsoli poszukaj podobnej usterki na liście poniżej.

3. Kierujemy się zasadą, że koszt ekspertyzy odliczany jest od kosztów naprawy (ekspertyza jest wtedy "darmowa").
W przypadku gdy klient nie decyduje się na naprawę (jest np. nieuzasadniona ekonomicznie) ponosi jedynie koszty ekspertyzy (60zł/rbh). W prostych/standardowych do zdiagnozowania przypadkach ekspertyza jest DARMOWA.

4. Opłata za naprawę następuje "za pobraniem" przy odbiorze konsoli przez klienta.

5. Każdy naprawiony sprzęt jest plombowany firmowymi plombami Next Gen oraz otrzymuje pisemne potwierdzenie gwarancji i okresu jej trwania (od 3-12 miesięcy).

darmowa konsoli po naprawieDarmowa dostawa sprzętu do serwisu! Przy naprawie powyżej 250 zł wysyłka zwrotna również za darmo!  

Szczegóły promocji w dziale WYSYŁKA

NAPRAWA EXPRESOWA - nowość w naszej ofercie

Dla bardzo wymagających klientów wprowadzamy możliwość wykonania naprawy ekspresowej w 1 godzinę, na miejscu w Centrum Serwisowym (jeśli tylko technologia naprawy na to pozwala). W tym czasie zapraszamy naszych klientów na darmowy, drobny poczęstunek i kawę w naszej restauracji. Koszt usługi ekspresowej +30%.

Sony Playstation 4

Głośna praca wentylatora - poprawa sprawności układu chłodzenia, w cenie pełna diagnostyka konsoli, raport  stanu HDD, kontrola pracy napędu Bluray 150
Kompletny układ chłodzenia (oryginał) do 180
Gniazdo HDMI z montażem (oryginalne, wzmacniane złącze nowego typu) 190
Laser Bluray z wymianą (w zależności od typu) 250
Konsola nie widzi padów od 240
BLOD (konsola wyłącza się po paru sekundach) od 250 1
Przygotowanie konsoli pod Zakład Karny (z certyfikatem) od 150
Pady Dualshock 4 - wszelkie usterki od 30

NOTA1: Koszt obowiązkowej obsługi serwisowej (diagnostyka) oraz przygotowania laminatu zgodnie z normami IPC (czyszczenie, susznie) wynosi 99 zł i jest wliczony w cenę.

NOTA2: Koszt obowiązkowej obsługi serwisowej (diagnostyka) oraz przygotowania laminatu zgodnie z normami IPC (czyszczenie, susznie) wynosi 99 zł i jest wliczony w cenę, w przypadku konieczności wykonania naprawy połączeń obu procesorów, opłata za drugą sztukę wynosi tylko 79zł