Skip to content Skip to footer

Kiedy kupić PlayStation 5 oraz Xbox Series X

Na rynku konsoli do gier wideo od wielu lat trwa prawdziwa wojna. Gracze na całym świecie podzielili się na 2 obozy: obóz PlayStation i obóz Xboxa. Będąc uczciwym, należy jeszcze dodać fanów Nintendo, jednak nie ma co ukrywać – to Sony i Microsoft dominują w świecie urządzeń do gier wideo i nie zanosi się na jakieś zmiany. W tym tekście nie będziemy pisać o tym, która konsola jest lepsza. Nie będziemy także zastanawiać się, kto szybciej zdecyduje się na premierę swojego najnowszego dzieła ani kto zaoferuje korzystniejszą cenę. Zastanowimy się natomiast nad tym, kiedy warto kupić konsolę nowej generacji.

Fani są zniecierpliwieni

Cierpliwość fanów zarówno PS, jak i Xboxa jest już na skraju wytrzymałości. Od premier poprzednich edycji konsoli minęło już prawie 7 lat. O ile 5 czy 4 lata temu nikt nie narzekał jeszcze na brak nowości, o tyle od jakiegoś czasu atmosfera gęstnieje. Gracze rozsiani po całym świecie czekają na konkrety i chyba w końcu ich się doczekali. Microsoft nieśmiało poinformował, że ich konsola wyląduje na półkach sklepowych w okresie świątecznym. Sony unika takich zapowiedzi, ale oczywiste jest, że ich premiera nastąpi niedługo po premierze Xboxa. W przeciwnym wypadku Japończycy zaryzykowaliby odpływ zniecierpliwionych graczy do konkurencji. Kolejnym oczywistym faktem jest to, że w trakcie premiery oraz przez jakiś czas po niej ceny obu konsoli osiągną swój szczyt, po to, by stopniowo wędrować w dół, czasami łagodnie, a czasami nieco bardziej dynamicznie. Kiedy kupić PS 5? A kiedy kupić Xbox Series X? Przeanalizujmy sytuację i postarajmy się przewidzieć ruchy producentów i dystrybutorów sprzętu.

Kiedy kupić Xbox Series X?

Wedle informacji opartych na wypowiedziach osób związanych z Microsoftem premiera konsoli ma nastąpić w okresie świątecznym tego roku. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie wyprzedzą konkurencję i zaprezentują swoje urządzenie jako pierwsi. W związku z tym należałoby się spodziewać zawyżonej ceny, która wraz z upływem czasu stopniowo będzie maleć, np. po premierze PS 5. Różne przecieki mówią jednak o tym, że cena urządzenia będzie bardzo atrakcyjna i wynosić będzie 399 dolarów, co dzisiaj jest równe ok. 1550 zł. W tym przypadku pozostaje nam zadać sobie pytanie: czy jeżeli ta cena okaże się prawdziwa, to czy warto zwlekać z zakupem? Wydaje się, że przy takiej cenie startowej nie powinniśmy się spodziewać zbyt szybkich obniżek. Kiedy więc kupić Xboxa Series X? Jeśli uważasz się za absolutnego fana serii i naprawdę zależy Ci na czasie, nie zwlekaj! Jeśli cena 399 dolarów okaże się prawdziwa, możesz śmiało z niej skorzystać. Prawdopodobnie pierwsze obniżki pojawią się dopiero wraz z premierą bonusowych wersji konsoli. Nie zapowiada się bowiem, by firma Sony zaproponowała jeszcze niższą cenę, która popchnęłaby Microsoft do obniżki ceny swojego produktu.

Kiedy kupić PlayStation 5?

W przypadku konsoli firmy Sony sytuacja wydaje się ciekawsza. Data premiery oczywiście nie jest jeszcze znana, ale jako że wszystko wskazuje na to, że Xbox zaprezentuje się światu jako pierwszy, Japończycy mogą mieć pole do popisu przy ustalaniu ceny swojego produktu jako ewentualnej kontry dla produktu firmy Microsoft. Podyktowanie ceny niższej niż u konkurencji byłoby dość szokujące. Specjaliści przewidują bowiem, że konsola PS 5 będzie droższa, a poza tym Sony pokonało Microsoft w bezpośredniej batalii o względy użytkowników przy okazji poprzedniej edycji konsoli. Kiedy kupić PlayStation 5? Odpowiedź na to pytanie jest w tej chwili bardzo ciężka, ponieważ niełatwo przewidzieć tegoroczne ruchy Japończyków. Jeśli zaoferują oni taką samą cenę jak konkurencja, to jako fani tej konsoli zdecydujemy się na zakup premierowo. Intuicja podpowiada nam jednak, że PS 5 będzie konsolą droższą i w tym przypadku poczekamy na koniec szału związanego z premierą i podejmiemy próbę zakupu w pakiecie z grami. Kiedy jeszcze można zdecydować się na zakup PS 5? Gdy tylko pojawi się nowe wydanie. Cena pierwotnego produktu musi wtedy powędrować w dół i to będzie okazja, na którą czekamy.

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.