Skip to content Skip to footer

O nas

Nasza historia

FIRMA NEXT GEN DZIAŁA NA RYNKU OD 1995 ROKU

Działania firmy skupiają się zapewnieniu pełnej obsługi logistycznej napraw konsol do gier (Sony, Microsoft, Nintendo) dla klienta indywidualnego, dla dużych podmiotów jak na przykład ubezpieczalnie (przedłużone gwarancje sklepowe, przypadkowe uszkodzenia) oraz na szybkiej obsłudze usług dla sklepów sieciowych poprzez uruchamianie lokalnych Punktów Przyjęć Konsol (PPK). Dysponujemy obecnie kilkunastoma takimi autoryzowanymi punktami na terenie kraju, będącymi w stanie w ciągu 7-14 dni obsłużyć najbardziej skomplikowane naprawy. Nasze prace przeprowadzane są zgodnie z międzynarodowymi standardami IPC.

co robimy

DBAMY nie TYLKO O ŚRODOWISKO GAMINGOWE ALE RÓWNIEŻ O EKOLOGIĘ

Nasza działalność prowadzona jest z poszanowaniem dla środowiska naturalnego.

ONZ szacuje, że na całym świecie rokrocznie generowanych jest ok. 50 mln t zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
a wartość surowców, które te odpady zawierają, wynosi przeszło 48 mld euro.
Dlatego chcemy aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się z czystego oraz ekologicznego gamingu.

sprawdź naszą oferetę

postęp technologiczny

Osiągnięcia

Serwis Next Gen powstał w 1995 roku z myślą o ludziach, których sprzęt nie mógł być należycie serwisowany z prozaicznej przyczyny - braku wykwalifikowanych serwisów dla konsol. Początkowo do prac wystarczała najprostsza lutownica, śrubokręt i zapał podparty wiedzą zdobywaną w internecie - mijały jednak lata, konsole stawały się coraz bardziej skomplikowanymi urządzeniami (i niestety coraz bardziej awaryjnymi).

To wymusiło ciągłe "uzbrajanie" serwisu w nowy sprzęt - obecnie do prac przy montażu BGA technik nie obejdzie się bez mikroskopu (nasz pracuje i robi zdjęcia nawet w powiększeniach 400x!).

Doświadczony zespół

Zaawansowany sprzęt serwisowy

Również wykonywanie ekspertyz dla firm zewnętrznych wymusza udokumentowania pewnych uszkodzeń na zdjęciu – zwykły aparat nadaje się tylko do części prac. Tak, wydawało by się, najprostsze urządzenie jak lutownica to już „komputer z wodotryskiem” – używane przez nas modele PACE ST-50 stosowane są w NASA. Przemysłowe myjki ultradźwiękowe z grzaniem, osuszacze czy piece do profilowanego wygrzewu i zapiekania kulek BGA to podstawowe wyposażenie przy tego rodzaju pracach.

Najbardziej dumni jesteśmy z maszyn do montażu BGA jakie stosujemy – są to urządzenia wyprodukowane pod specjalne zamówienie, stworzone na podstawie wielu miesięcy prac wyłącznie z konsolami na urządzeniach profesjonalnych, dostępnych na rynku (np. Summit 750, 1100 firmy VJ Electronix). Maszyny te pozwalają w sposób pewny i bezpieczny demontować procesory wykonane w technologii microBGA (Hybrid BGA).
Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.