Skip to content Skip to footer

Nintendo Switch — jak dbać o konsolę?

To niewielkie urządzenie zdobyło szturmem rynek multimedialnej rozrywki wiosną 2017 roku. Zapewne wielu użytkowników zastanawia się, jak prawidłowo dbać o Nintendo Switch, także po zakończonej gwarancji. Co zrobić, jeżeli bateria się nie ładuje lub obraz nie wyświetla się prawidłowo? U kogo dokonać napraw, wymiany i bieżącego serwisu? Zapraszamy do artykułu przygotowanego przez specjalistów z Next Gen!

Nintendo Switch – problemy z baterią

Przenośna konsola pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką także poza domem. Początkowo bateria wytrzymuje około 5 do 7 godzin nieprzerwanej eksploatacji, z czasem jednak jej pojemność spada. Doraźnym rozwiązaniem może być zakup pojemnego powerbanka lub specjalnej, przenośnej ładowarki. Jeśli jednak nie satysfakcjonują Cię takie rozwiązania, najlepszym wyborem będzie wymiana baterii w Twoim Nintendo Switch w zaufanym serwisie.

Równie powszechnym problemem jest usterka gniazda ładowania. Do awarii może dojść na przykład na skutek zanieczyszczeń, które dostały się do środka, bądź drobnych urazów mechanicznych. Twoja Nintendo Switch nie ładuje się? Zgłoś się ze swoją konsolą do serwisu – sprawdzimy co jest przyczyną usterki i naprawimy ją.

Awaria ekranu zepsuła Ci zabawę?

Drugim, najczęściej zgłaszanym problemem z Nintendo Switch jest brak obrazu, podczas gdy konsola jest włączona. Może to oznaczać, że urządzenie po prostu się zawiesiło. Aby szybko go naprawić, wystarczy wykonać hard reset poprzez przytrzymanie przycisku „Power” przez 12 sekund. Jeżeli konsola nadal nie włącza się prawidłowo, może oznaczać to większy problem związany z usterką systemową bądź urazem mechanicznym. W takim wypadku konieczne będzie przeprowadzenie diagnozy i naprawa Twojego mobilnego sprzętu przez wykwalifikowanego specjalistę.

Serwis Nintendo Switch w Next Gen

Naprawą konsol zajmujemy się od 1995 r. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na sprawną diagnozę i serwis popularnych urządzeń. Szybko wymienimy baterię, wyczyścimy układ chłodzenia i naprawimy błąd związany z brakiem obrazu. Podpowiemy również, jak samodzielnie czyścić konsolę, by przedłużyć jej żywotność.

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.