Skip to content Skip to footer

Alternatywy dla Joy Con’ów – pady do Nintedo Switch

Mobilna konsola zdobyła rzesze fanów, przypadając do gustu zarówno miłośnikom rozgrywki typu „one player”, jak i duszom towarzystwa, które chcą mieć zawsze pod ręką wydajny sprzęt do gry z przyjaciółmi w trybie „multiplayer”. Oryginalne kontrolery jednak są dość drogie, powszechna jest także opinia, że bywają niewygodne dla osób z dużymi dłońmi. W tym artykule omówimy alternatywy dla Joy Con’ów — padów do Nintendo Switch oraz możliwość serwisu oryginalnego wyposażenia.

Zamienniki oryginalnych kontrolerów Nintendo

Dla fanów mobilnej rozgrywki, którzy nieczęsto korzystają z opcji podpięcia Switcha do telewizora, szczególnie polecamy Hori Split Pad Pro. Te kontrolery działają wyłącznie w trybie przenośnym, a w porównaniu do oryginalnego wyposażenia konsoli, wyróżniają się większą przestrzenią. Przyciski akcji oddalone są od joysticków o kilka dodatkowych milimetrów, co spodoba się osobom, dla których klasyczne Joy Cony są zbyt małe.

Pad do Nintendo Switch, który zyskał miano zamiennika równie dobrego, co oryginał, to Joy Cons Binbok RGB. Posiada efektowny design, wydajną baterię zapewniającą 10-godzinną rozrywką oraz tryb przenośny, wieloosobowy i bezprzewodowy. Kontroler ten wyróżnia się ergonomicznym kształtem. Dzięki teksturowanym uchwytom doskonale leży w dłoni, a obsługa dudnienia i ruchu zapewnia graczom rewelacyjne wrażenia z rozgrywki.

Dla osób poszukujących zamiennika dla lewego Joy-Cona ciekawą opcją jest Nintendo Switch Hori D-Pad. Pochodzi z fabryki producenta konsoli, zastępując niepotrzebne w niektórych grach przyciski krótszym, bardziej poręcznym kontrolerem. Warto dodać, że działa tylko w trybie przenośnym i nie posiada baterii wewnętrznej.

Serwis Joy Con’ów

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jaki pad do Nintendo Switch wybrać, być może Twoje oryginalne kontrolery spotkała awaria kwalifikujące je do wizyty w serwisie – na przykład związana z pływającymi gałkami analogowymi czy brakiem łączności bezprzewodowej. Next Gen specjalizuje się w naprawie konsoli i padów, w tym Nintendo Joy Con. Serwis pozwoli Ci szybko powrócić do gry na oryginalnych kontrolerach, jeżeli oczywiście chcesz wrócić do podstawowego wyposażenia od japońskiego producenta.

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.