Skip to content Skip to footer

Naprawa na podzespołach oryginalnych producenta czy chińskich zamiennikach

Awaria konsoli nigdy nie należy do rzeczy przyjemnych — wymiana wadliwych części zawsze wiąże się z kosztami, a niska dostępność komponentów do najnowszych maszyn Sony i Microsoftu sprawiła, że ich ceny wręcz wystrzeliły w górę. Nic dziwnego zatem, że wielu użytkowników rozgląda się za tańszą alternatywą w postaci chińskich zamienników. Poniżej podpowiadamy, z jakim ryzykiem wiąże się wybór nieoryginalnych części oraz czy opłaca się on w szerszej perspektywie. Przekonajmy się!

Oryginalne części czy chińskie zamienniki — jak naprawić swoją konsolę do gier?

Decydując się na chiński zamiennik części do Twojej konsoli musisz pamiętać, że jego zauważalnie niższa cena wynika z całej masy kompromisów — począwszy od niższej trwałości wykorzystanych materiałów, aż po wątpliwą kontrolę jakości, która w skrajnych przypadkach może skutkować nawet pewnymi błędami konstrukcyjnymi. W takiej sytuacji dość szybko może się okazać, że konieczna jest kolejna wymiana, a to oznacza oczywiście dodatkowe koszty. Z tego też powodu serwisy z reguły nie udzielają długiej gwarancji na tego rodzaju komponenty — zazwyczaj trwa ona od 1 do 3 miesięcy.

W przypadku oryginalnych części od producenta konsoli nie musisz sobie zaprzątać głowy większością z poruszonych wyżej problemów — mamy tutaj do czynienia z pełnoprawnym produktem, który został należycie sprawdzony jeszcze przed opuszczeniem fabryki. Gwarancja na tego rodzaju komponenty to z reguły 12 miesięcy. Jedynym minusem jest tutaj wyższa cenna — choć tylko pozornie. Jeśli weźmiesz pod uwagę faktyczny czas bezawaryjnej pracy (co najmniej kilka lat, w zależności od tego, jak dbasz o urządzenie), może się okazać, że tańsza opcja w dłuższej perspektywie wcale nie kosztuje Cię mniej.

Dlaczego oryginalne części do konsoli są bardziej opłacalne niż chińskie zamienniki?

Stawiając na oryginalne komponenty masz również pewność, że nie uszkodzą Twojej konsoli — na przykład poprzez niewielką różnicę w obsługiwanym napięciu, co nie jest wcale tak oczywiste w przypadku chińskich zamienników. Sprawdź pozostałe wpisy na naszej stronie internetowej, aby dowiedzieć się więcej!

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.