Skip to content Skip to footer

Kupno używanej konsoli się opłaca

Planując zakup sprzętu do grania nieuchronnie stajemy w obliczy kilku dość ważnych decyzji. Począwszy od tych oczywistych, jak wybór producenta, generacji oraz modelu urządzenia — szczególnie w dobie “półgeneracyjnych” update’ów w rodzaju PS4 PRO czy XBOX ONE X— aż po możliwość zakupu z rynku wtórnego. Poniżej odpowiadamy na pytanie, dlaczego używana konsola się opłaca oraz na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą ofertę.

Kupujemy używaną konsolę — dlaczego w dzisiejszych czasach to dobry pomysł?

Obecna sytuacja epidemiologiczna wstrząsnęła wieloma aspektami życia nas wszystkich. Pandemia koronawirusa nie pozostała również bez wpływu na rynek elektroniki. Jednym z najbardziej odczuwalnych problemów są tutaj niedobory produkcyjne sprzętu do grania — zarówno nowej, jak i starej generacji — spowodowane zaburzeniami łańcucha dostaw, brakami kadrowymi oraz utrudnieniami w pozyskiwaniu niezbędnych surowców.

Drugim aspektem jest tutaj zmiana nawyków konsumenckich wymuszona obecną sytuacją. Ludzie po prostu dużo więcej grają w domu, a tym samym zapotrzebowanie na sprzęt rośnie, co w połączeniu ze słabą dostępnością odbija się na cenach nowych urządzeń w sklepach.

W tej sytuacji kupno używanej konsoli staje się niezwykle opłacalnym rozwiązaniem. Choć naturalnie w czasie pandemii ceny na rynku wtórnym elektroniki także poszły w górę, nadal jest to inna skala niż w przypadku nowych urządzeń, które w oficjalnej dystrybucji mogą być nawet 30% droższe niż pierwotna sugerowana cena.

Przykładowo — kupno używanej konsoli PS4 (w wersji podstawowej) to obecnie koszt około 900zł, podczas gdy na nowy sprzęt, jeśli taki znajdziemy, wydamy od 1600zł w górę (a w okresie świątecznym nawet 2200zł).

Używana konsola — opłacalne rozwiązanie

Choć wybór urządzenia z rynku wtórnego może wiązać się pewnym ryzykiem, nasz serwis pomoże Ci kompleksowo sprawdzić sprzęt przed nabyciem, dzięki czemu unikniesz przykrych niespodzianek. Zapraszamy również do sprawdzenia pozostałych artykułów na naszej stronie internetowej, a w przypadku jakichkolwiek pytań — do kontaktu.

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.