Skip to content Skip to footer

Czyszczenie konsoli, naprawa – czy warto?

Czy w dobie powszechnego dostępu do elektroniki oraz coraz krótszego cyklu życia sprzętu regularne czyszczenie oraz naprawa konsoli mają jeszcze sens? Jak najbardziej! Przegrzanie w wyniku braku odpowiedniej konserwacji zawsze było jednym z największych bolączek współczesnego sprzętu — szczególnie jeśli chodzi o ósmą generację, czyli PlayStation 4 oraz Xboxa One.

Z kolei braki w dostawach komponentów spowodowane pandemią skutecznie zatrząsały rynkiem urządzeń używanych, nierzadko widując ceny niemal dwukrotnie. Poniżej omawiamy najważniejsze korzyści płynące z regularnej konserwacji sprzętu do grania.

Czy czyszczenie i naprawa konsoli mają sens — zalety konserwacji sprzętu

Systematyczne czyszczenie to klucz do wydłużenia żywotności sprzętu — dotyczy to zarówno konsol, jak i wszystkich innych urządzeń elektronicznych. Jednak to właśnie w przypadku maszyn do grania mamy do czynienia z dużą bardziej intensywną eksploatacją. Coraz częściej pełnią one funkcję domowego centrum rozrywki, a oprócz wielogodzinnych sesji z ulubionymi tytułami muszą radzić sobie z wyświetlaniem filmów i seriali całymi popołudniami. To w połączeniu ze słabą wentylacją oraz zakurzonym pomieszczeniem stanowi prostą drogę do obniżenia wydajności, głośniejszej pracy oraz zwiększonej temperatury sprzętu.

Co zatem robić, aby uniknąć problemów z wydajnością, kulturą pracy oraz kosztów związanych z naprawą? Podstawowe zabiegi konserwacyjne to usuwanie kurzu i zabrudzeń zalegających wewnątrz obudowy, czyszczenie układu chłodzenia oraz wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorach. Systematyczne dbanie o kondycję sprzętu — przynajmniej co 2 lata — może okazać się zbawienne dla lasera, pamięci masowej oraz zasilacza.

Lepsza wydajność i tańsza naprawa — zadbaj o swoją konsolę!

Zapobiegawcze czyszczenie konsoli pozwala nie tylko poprawić kulturę pracy sprzętu, ale także uniknąć poważnych usterek — lub zmniejszyć koszt ewentualnej naprawy. Zabiegi konserwacyjne warto jednak powierzyć profesjonalistom. Dzięki temu masz pewność, że nie uszkodzisz istotnych komponentów, a urządzenie zostanie poprawnie złożone. Masz pytania? Skontaktuj się z nami już teraz!

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.