Skip to content Skip to footer

Konsola do gier vs komputer PC do gier – co wybrać

Każdy, kto w choć najmniejszym stopniu interesuje się elektroniczną rozrywką, w pewnym momencie staje przed odwiecznym dylematem ⁠— konsola do gier czy komputer PC. Obie opcję niewątpliwie mają swoje zalety, choć niepozbawione są również pewnych mankamentów. Choć na pierwszy rzut oka temat może wydawać się przytłaczający, tak naprawdę sprowadza się do kilku prostych różnic — poniżej  omawiamy najważniejsze z nich, aby pomóc Ci dokonać wyboru.

Komputer PC do gier — plusy i minusy

Zdecydowaną przewagą komputera PC jest jego moc, a także możliwość stosunkowo prostej wymiany i rozbudowy komponentów. Zestaw wydajnych podzespołów pozwala na uruchamianie tytułów w najwyższej jakości — kombinacja wysokiej rozdzielczości z płynnością na poziomie 60 lub nawet 120 klatek na sekundę robi wrażenie. Dodatkową zaletą są również nieco niższe ceny samych produkcji oraz liczne promocje.

Do minusów zaliczyć należy natomiast dużo wyższą cenę samego zestawu — podzespołów oraz urządzeń peryferyjnych, jak dobra klawiatura oraz monitor. Przy obecnych cenach najlepszych kart graficznych oznacza to niemały wydatek. Dla niektórych wadą może być również fakt, że jesteśmy skazani na siedzenie przy biurku.

Konsola do gier — zalety i wady

Największą zaletą konsoli — niezależnie od producenta — jest wygoda. Dedykowane urządzenie do gier to nie tylko komfort użytkowania, ale również wyjątkowa przystępność — wystarczy jedynie zakupić sprzęt, wykonać niezbędne aktualizacje i od razu zasiąść do zabawy na kanapie. W tym przypadku nie musimy również martwić się upgrade’em sprzętu, przynajmniej do czasu pojawienia się nowej generacji. Ostatnią zaletą są wysokiej jakości tytuły ekskluzywne dla każdej z platform.

Jeśli chodzi o wady, należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o ograniczeniach technologicznych, szczególnie pod koniec cyklu życia konsoli, która w przeciwieństwie do komputera nie pozwala na rozbudowę podzespołów. Jesteśmy również skazani na zakupy tytułów w dedykowanych sklepach cyfrowych, gdzie ceny nie zawsze są najkorzystniejsze.

Komputer PC czy konsola do gier?

Wybór między konsolą a PC do gier to zatem głównie kwestia indywidualnych preferencji oraz dostępnego budżetu. Koniecznie sprawdź pozostałe artykuły na temat sprzętu, które znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.