Skip to content Skip to footer

Konsola do gier – PS5 vs XBOX Serie X – która lepsza, jaką wybrać?

Wybór konsoli do gier to odwieczny dylemat każdego miłośnika elektronicznej rozrywki. To, na który sprzęt ostatecznie się zdecydujesz, niesie ze sobą znacznie większe konsekwencje niż tylko kosmetyka. Obydwie nextgenowe propozycje od wiodących producentów — Sony oraz Microsoftu — są zdecydowanie warte uwagi, a wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych oczekiwań, przywiązania do marki oraz oczywiście samych gier. Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie, które pomogą Ci wybrać między PS5 a Xboxem Series X.

PS5 vs Xbox Series X — którą konsolę wybrać?

Wybór pomiędzy PS5 a Xboxem Series X rzadko sprowadza się do kwestii mocy obliczeniowej. Osiągi konsol są zbliżone, a ewentualne różnice nie mają wielkiego znaczenia dla większości konsumentów. Inaczej w przypadku interfejsu użytkownika — choć menu obu urządzeń działa błyskawicznie, różnice w układzie wymagają pewnego przyzwyczajenia. Jest to jednak sprawa wysoce indywidualna.

Zdecydowanie największym polem do dyskusji są natomiast gry. Na obu sprzętach bez problemu zagrasz w większość najnowszych produkcji — a do tego w bardzo satysfakcjonującej jakości (z reguły w kombinacji 4K oraz 30 FPS lub Full HD oraz 60 FPS). Ciekawiej robi się, gdy do tej mieszanki włączymy gry ekskluzywne. Na urządzeniu Sony możesz bawić się przy takich seriach jak Uncharted, God of War, Marvel Spiderman czy Gran Turismo, sprzęt ze stajni Microsoftu to z kolei ciesząca się uznaniem Forza — w odsłonie Horizon lub Motorsport — a także Gears of War oraz nadchodzące gry Bethesda Softworks. Wybór należy do Ciebie.

Wybierając sprzęt do grania, warto również wziąć pod uwagę dodatkowe usługi, chociażby w postaci dostępnych subskrypcji. Obie propozycje mają swoje odpowiedniki miesięcznych abonamentów, które nie tylko umożliwiają rozgrywkę online, ale również dają dostęp do comiesięcznej paczki gier. Dodatkowo na Xboxie Series X zyskasz dostęp do usługi Game Pass — jest to dodatkowy abonament z ponad setką gier na żądanie. Choć Sony z reguły oferuje nieco lepsze pozycje na PS5 co miesiąc, to Game Pass stanowi wygodną i niezwykle opłacalną opcję dla wszystkich graczy.

Xbox Series X i PS5 — która konsola jest lepsza?

Jak widać, decyzja o zakupie konsoli wymaga wzięcia pod uwagę kilku istotnych kwestii. Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi konsultantami!

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.