Skip to content Skip to footer

Typowe usterki

Sprzęt elektroniczny, a w szczególności konsole do gier (niezależnie do producenta), z reguły poddawany jest intensywnej eksploatacji. W wielu przypadkach urządzenia ze stajni Sony oraz Microsoftu pracują całymi dniami (szczególnie w ostatnim okresie, kiedy znacznie więcej czasu spędzamy w domu), a ich wentylatory, procesory i peryferia poddawane są prawdziwym testom wytrzymałości. Biorąc to wszystko pod uwagę, ewentualne awarie — od drobnych usterek, aż po poważniejsze przypadki — nie są wcale czymś nadzwyczajnym, a najbardziej typowe z nich dość często się powtarzają.
Typowe usterki konsol do gier — serwis PlayStation i Xbox

Popularnym problemem zgłaszanym przez posiadaczy stacjonarnych konsol Sony i Microsoftu — niezależnie od generacji — jest po prostu niezbyt dobra kultura pracy urządzenia. Co to oznacza w praktyce? Sprzęt pracuje bardzo głośno, nadmiernie się nagrzewa, a w skrajnych przypadkach odbija się to na osiągach — poruszanie się po systemie oraz granie w gry staje coraz większym wyzwaniem. Rozwiązaniem często okazuje się gruntowne czyszczenie obudowy oraz podzespołów urządzenia. Zalegający kurz i inne zanieczyszczenia mogą poważnie zaburzyć wentylację, co z biegiem czasu może nieść opłakane skutki.

Co poza tym? Usterki zasilacza (burze), gniazda zasilania na płycie głównej (wyrwane podczas nieumiejętnej rozbiórki konsoli), problemy z wykrywaniem padów, awaria enkodera HDMI (lub mechaniczne uszkodzenie gniazda) czy też problemy z czytaniem płyt (uszkodzony laser) oraz działaniem samego napędu, szczególnie w przypadku wysuwanej tacki (XBOX 360) — to jedne z najbardziej typowych usterek napędów optycznych. Do tego dochodzą jeszcze problemy wynikające z poważniejszych uszkodzeń podzespołów, które uniemożliwiają korzystanie z konsoli do gier. Mowa tutaj chociażby o niesławnym “Red Ring of Death” w przypadku Xboxa 360, a także innych pokrewnych zdarzeniach, wynikających bezpośrednio z awarii przegrzanej płyty głównej lub procesora.
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem. Ostateczną odpowiedź na pytanie, ile będzie kosztowała usługa, możemy udzielić po obejrzeniu urządzenia.

Usterki konsol — naprawa typowych awarii PlayStation i Xbox

Jeśli to właśnie Ciebie spotkała awaria ulubionego sprzętu do gier, skontaktuj się z nami! Nasz serwis pomoże Ci przywrócić konsolę do pełni sprawności najszybciej jak to możliwe!

Sony
playstation

Głośna praca wentylatora (konsola wyłącza się z powodu przegrzania) – niewydajnie pracujący układ chłodzenia – konieczne jest jego pełne…

Sony
PSP

Ponadczasowy klasyk, który wciąż kryję w sobie całą masą doskonałej zabawy. Mimo że konsola Sony PSP ma już swoje lata (rynkowa premiera…

Microsoft
XBOX

XBOX ONE, XBOX Series X, itp. Głośna praca wentylatora (konsola wyłącza się z powodu przegrzania) – niewydajnie pracujący układ…
Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.