Skip to content Skip to footer

Sony PlayStation

Głośna praca wentylatora (konsola wyłącza się z powodu przegrzania) – niewydajnie pracujący układ chłodzenia – konieczne jest jego pełne wyczyszczenie (stosowane jest sprężone powietrze lub płukarka ultradźwiękowa w zależności od stopnia i sposobu zabrudzenia), wymiana pasty termoprzewodzącej lub ciekłego metalu w Playstation 5. W większości przypadków konsola po takim zabiegu pracuje i wygląda jak nowa ze sklepu. Czyszczenie zalecane jest co maksimum 24 miesiące pracy konsoli lub co 12 miesięcy w przypadku konsol używanych intensywnie, w mocno zakurzonym/zadymionym pomieszczeniu.

BLOD – konsola Playstation 4 po przyciśnięciu przycisku POWER na 1-2 sek włącza się po czym wyłącza się. Takie zachowanie konsoli sugeruje poważny błąd sprzętowy (wadliwy zasilacz lub awaria w obrębie procesora głównego APU). Najczęściej jego przyczyną jest jednak uszkodzenie połączenia pomiędzy procesorem APU a płytą główną spowodowane wadliwym montażem (jako pierwsi na świecie dokonaliśmy analizy tego problemu i opublikowaliśmy na forach technicznych sposób jego trwałego usunięcia). Naprawa w mało doświadczonych serwisach poprzez tzw. reflow (ponowne rozgrzanie i uformowanie istniejących lutów w ściśle kontrolowanych warunkach jest tutaj nieskuteczna) lub reballing (pełne usunięcie procesorów z płyty głównej oraz położenie nowych połączeń lutowniczych) bez usunięcia źródła problemu jest również nieskuteczne na dłuższy czas.

Nasza firma, aby zaświadczyć o najwyższej jakości tej usługi, oferuje aż 12 miesięcy gwarancji na naprawę!!!

KONSOLA NIE WIDZI PADÓW – w przypadku konsoli Playstation 3 najczęściej winne jest uszkodzenie płytki kontrolera BT/WIFI – aby usunąć usterkę konieczna jest wymiana modułu montowanego w technologii BGA.
W przypadku Playstation 4 przyczyna może być dwojaka – uszkodzenie kontrolera BT/WIFI lub uszkodzenie oprogramowania konfiguracyjnego w kości pamięci (konieczne jest wylutowanie i rozkodowanie wsadu pamięci, poprawienie wadliwych obszarów i ponowne wgranie) – obie usterki można usunąć.

YLOD – konsola po przyciśnięciu przycisku POWER na 1-2 sek włącza się po czym zamiast zielonej lampki pracy, świeci się żółta a następnie miga czerwona dioda (słychać równocześnie 3 piknięcia). Takie zachowanie konsoli sugeruje poważny błąd sprzętowy. Najczęściej jego przyczyną jest uszkodzenie połączenia pomiędzy jednym lub dwoma procesorami głównymi konsoli (CELL i RSX). Naprawa poprzez tzw. reflow (ponowne rozgrzanie i uformowanie istniejących lutów w bardzo ściśle kontrolowanych warunkach) lub reballing (pełne usunięcie procesorów z płyty głównej oraz położenie nowych połączeń lutowniczych).
RSOD – pojawia się czerwony ekran z napisami w wielu językach – usterka do usunięcia w przypadku błędów w oprogramowaniu konsoli. Jeśli uszkodzeniu uległ któryś z komponentów na płycie głównej, usterka do naprawy wyłącznie poprzez wymianę płyty głównej.
Problemy z odczytem płyt – czasem nawet dopiero po kilkunastu minutach pracy konsola przestaje odczytywać płyty – konieczna wymiana głowicy lasera na nową (w głowicy znajdują się 3 lasery: CD, DVD oraz Bluray). W sporadycznych przypadkach pomaga czyszczenie głowicy.
Brak obrazu na HDMI (złącze HDMI nie nosi śladów uszkodzeń) – winnym najczęściej jest enkoder obrazu HDMI – ulega on częstym uszkodzeniom na skutek przepięć (burza, podpinanie konsoli przy włączonych obu urządzeniach) lub zwarć na kablu HDMI (tanie, chińskie kable) – naprawa możliwa jedynie poprzez wymianę tego układu na nowy.
Mechanicznie uszkodzone HDMI – wymiana gniazda – zastanów się, czy chcesz tą skomplikowaną czynność powierzyć amatorom? Tak wyglądają przykładowe prace serwisów, które nie mają doświadczenia i wymaganego sprzętu do poprawnego wylutowania wielo pinowego złącza HDMI. Czasem i my musimy poddać się po zastaniu tego typu zniszczeń.
Konsola SLIM wyłącza się – pomaga dopiero wyjęcie wtyczki z kontaktu – problem jednak powraca po chwili. To standardowa usterka zasilacza w PS3 SLIM – naprawa obejmuje wymianę elementów w zasilaczu bez rozregulowywania sterowania zabezpieczeniami zasilacza (jak pokazują poradniki na youtube – z cyklu “sam naprawiam”).
Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.