XBOX ONE, XBOX Series X, itp. 

Głośna praca wentylatora (konsola wyłącza się z powodu przegrzania) – niewydajnie pracujący układ chłodzenia – konieczne jest jego pełne wyczyszczenie (stosowane jest sprężone powietrze lub płukarka ultradźwiękowa w zależności od stopnia i sposobu zabrudzenia), wymiana pasty termoprzewodzącej.  W większości przypadków konsola po takim zabiegu pracuje i wygląda jak nowa ze sklepu. Czyszczenie zalecane jest co maksimum 24 miesiące pracy konsoli lub co 12 miesięcy w przypadku konsol używanych intensywnie, w mocno zakurzonym/zadymionym pomieszczeniu.

Problemy z odczytem płyt – czasem nawet dopiero po kilkunastu minutach pracy konsola przestaje odczytywać płyty – konieczna wymiana głowicy lasera na nową (w głowicy znajdują się 3 lasery: CD, DVD oraz Bluray). W sporadycznych przypadkach pomaga czyszczenie głowicy.

Brak obrazu (złącze HDMI nie nosi śladów uszkodzeń) –  winnym najczęściej jest enkoder obrazu HDMI – ulega on częstym uszkodzeniom na skutek przepięć (burza, podpinanie konsoli przy włączonych obu urządzeniach) lub zwarć na kablu HDMI (tanie, chińskie kable) – naprawa możliwa jedynie poprzez wymianę tego układu na nowy.
Czasami podobny objaw w konsolach XBOX ONE lub XBOX ONE S daje uszkodzona pamięć masowa – wymagana jest diagnostyka konsoli w celu określenia prawdziwej przyczyny usterki.

Mechanicznie uszkodzone HDMI – wymiana gniazda HDMI na oryginalne (nie stosujemy tanich, chińskich zamienników – są one częstym powodem ponownej usterki tego samego rodzaju)

XBOX 360

RROD – popularny pierścień śmierci – świecą 3 czerwone diody – uszkodzenie połączeń pomiędzy procesorami a płytą główną. W zależności od kodu błędu np. E74 – konieczna jest naprawa połączeń pod GPU lub CPU

XBOX SLIM – CZERWONA DIODA – konsola zgłasza poważny problem techniczny – konieczne jest odczytanie wewnętrznego kodu usterki, który pozwala w przybliżeniu określić obszar awarii (zadzwoń do nas, pomożemy odczytać ten kod)

NAPĘD NIE OTWIERA SIĘ – najczęstszą przyczyną jest duża ilość kurzu we wnętrzu konsoli, czasami są to usterki mechaniczne lub awaria panelu dotykowego (konsola SLIM)

Problem z odczytem płyt – w przypadku napędów Lite-on można w najtańszy sposób wymienić samą głowice lasera, w przypadku niektórych Hitachi – Samsung konieczna jest wymiana całego napędu z uwagi na kiepskiej jakości mechanikę