Skip to content Skip to footer

Microsoft X-BOX

XBOX ONE, XBOX Series X, itp.

Głośna praca wentylatora (konsola wyłącza się z powodu przegrzania) – niewydajnie pracujący układ chłodzenia – konieczne jest jego pełne wyczyszczenie (stosowane jest sprężone powietrze lub płukarka ultradźwiękowa w zależności od stopnia i sposobu zabrudzenia), wymiana pasty termoprzewodzącej. W większości przypadków konsola po takim zabiegu pracuje i wygląda jak nowa ze sklepu. Czyszczenie zalecane jest co maksimum 24 miesiące pracy konsoli lub co 12 miesięcy w przypadku konsol używanych intensywnie, w mocno zakurzonym/zadymionym pomieszczeniu.
Problemy z odczytem płyt – czasem nawet dopiero po kilkunastu minutach pracy konsola przestaje odczytywać płyty – konieczna wymiana głowicy lasera na nową (w głowicy znajdują się 3 lasery: CD, DVD oraz Bluray). W sporadycznych przypadkach pomaga czyszczenie głowicy.

Brak obrazu (złącze HDMI nie nosi śladów uszkodzeń) – winnym najczęściej jest enkoder obrazu HDMI – ulega on częstym uszkodzeniom na skutek przepięć (burza, podpinanie konsoli przy włączonych obu urządzeniach) lub zwarć na kablu HDMI (tanie, chińskie kable) – naprawa możliwa jedynie poprzez wymianę tego układu na nowy.
Czasami podobny objaw w konsolach XBOX ONE lub XBOX ONE S daje uszkodzona pamięć masowa – wymagana jest diagnostyka konsoli w celu określenia prawdziwej przyczyny usterki.

Mechanicznie uszkodzone HDMI – wymiana gniazda HDMI na oryginalne (nie stosujemy tanich, chińskich zamienników – są one częstym powodem ponownej usterki tego samego rodzaju)
RROD – popularny pierścień śmierci – świecą 3 czerwone diody – uszkodzenie połączeń pomiędzy procesorami a płytą główną. W zależności od kodu błędu np. E74 – konieczna jest naprawa połączeń pod GPU lub CPU
XBOX SLIM – CZERWONA DIODA – konsola zgłasza poważny problem techniczny – konieczne jest odczytanie wewnętrznego kodu usterki, który pozwala w przybliżeniu określić obszar awarii (zadzwoń do nas, pomożemy odczytać ten kod)
NAPĘD NIE OTWIERA SIĘ – najczęstszą przyczyną jest duża ilość kurzu we wnętrzu konsoli, czasami są to usterki mechaniczne lub awaria panelu dotykowego (konsola SLIM)
Problem z odczytem płyt – w przypadku napędów Lite-on można w najtańszy sposób wymienić samą głowice lasera, w przypadku niektórych Hitachi – Samsung konieczna jest wymiana całego napędu z uwagi na kiepskiej jakości mechanikę

Choć urządzenia z obozu “zielonych” w naszym kraju cieszą się dość dużą popularnością (sięgającą jeszcze do czasów siódmej generacji, czyli modelu 360), awarie tego sprzętu nie są niestety niczym niespotykanym. Naturalnie każdy przypadek usterki może być nieco inny, jednak bazując na wieloletnim doświadczeniu pracowników naszego serwisu, możemy łatwo wskazać najczęstsze problemu posiadaczy konsol Microsoftu. Przekonajmy się zatem z czym muszą mierzyć się właściciele Xboxów 360, One, a także Series X/S.

Typowe usterki Xbox — serwis konsol

W przypadku typowo mechanicznych usterek konsol z rodziny Xbox warto wspomnieć przede wszystkim o awariach napędu. Co ciekawe dotyczą one zarówno wiekowych już modeli 360, gdzie montowano wysuwaną tackę na płyty, jak i nowszych generacji (One oraz Series X/S), w których tacka została zastąpiona przez kieszeń. Głośne działanie, charakterystyczne klikanie, a w ostateczności całkowity brak odczytu płyty — w tego typu przypadkach konieczna jest wizyta w serwisie.

Problemy z przesyłaniem obrazu na telewizor lub monitor to dość powszechny problem w przypadku konsol wszystkich producentów, szczególnie w nieco starszych, intensywnie użytkowanych modelach. Jeśli kabel HDMI jest w pełni sprawny, z reguły mamy do czynienia z uszkodzonym gniazdem lub enkoderem w urządzeniu. W przypadku sprzętu Microsoftu może to być również problem z pamięcią masową. Jeśli Twoja konsola z czasem zaczęła pracować znacznie głośniej, a podczas zabawy z najbardziej wymagającymi tytułami wentylator przypomina bardziej kosiarkę spalinową, może to oznaczać kilka rzeczy. Jeśli sprzęt jest nowy, mamy tu do czynienia z oczywistym niedociągnięciem fabrycznym. Jeśli jednak takie objawy pojawiły się po kilku miesiącach (lub latach) użytkowania, najprawdopodobniej Twój Xbox One, Series X/S, a tym bardziej 360 wymaga czyszczenia w profesjonalnym serwisie.

Profesjonalny serwis konsol — naprawa Xboxów

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów Twojej usterki — nasi pracownicy błyskawicznie zlokalizują źródło problemu, a następnie przywrócą Twoją konsolę do pełni sprawności. Serwisanci z chęcią odpowiedzą również na wszelkie pytania.

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.