Naprawa Playstation 3

Konsola do gier to spora frajda nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Odpowiednio czyszczona i poddana konserwacji może naprawdę wiele wytrzymać, jednak sprzęt elektroniczny prędzej czy później ulega uszkodzeniu. Domowe naprawy nie zawsze kończą się dobrze i najczęściej generują dodatkowe koszty - wszelkie usterki warto konsultować z autoryzowanymi serwisami, które szybko wykryją problem i jeszcze szybciej zajmą się jego usunięciem. Jeśli jesteś w posiadaniu uszkodzonej konsoli PlayStation 3 - nie czekaj i zgłoś się do nas!

Masz problemy ze swoją konsolą Sony PlayStation 3?
Zapraszamy do kontaktu!

Najczęściej spotykane usterki

PlayStation 3 to model poprzedniej generacji, który oferuje użytkownikom wiele gier i aplikacji. Mimo wielkiej popularności tej wersji sprzętowej jej właściciele muszą być przygotowani na mogące wystąpić usterki, które ujawniają się po często po latach użytkowania. Wielu graczy na PS3 zgłasza problemy z zasilaniem oraz brakiem obrazu na TV - w pierwszym przypadku usterka często pojawia się w wyniku spięcia po burzy i wymaga wymiany zepsutego zasilacza lub w niektórych sytuacjach całej sekcji zasilającej. Brak obrazu zaś często jest wynikiem uszkodzonego portu lub całego układu HDMI - w takich przypadkach najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest również wymiana wadliwych komponentów. Jednymi z często pojawiających się usterek są też problemy z działaniem bezprzewodowych padów oraz zapętleniem aktualizacji - wyświetlanie się komunikatów o błędach jest sygnałem, że niezbędna jest pomoc fachowca. Wielu użytkowników sprzętu tej generacji skarży się również na: kłopoty z napędem wymagające naprawy tej części lub oprogramowania, uszkodzenia układu graficznego i samoistne wyłączanie się konsoli oraz brak możliwości czytania gier i filmów. W takim przypadku naprawa polega na wymianie uszkodzonego lasera lub dokładnym wyczyszczeniu wnętrza napędu oraz optyki lasera pod specjalistycznym mikroskopem stereoskopowym. W każdym rodzaju usterki najważniejsza jest fachowa diagnoza problemu, którą mogą przeprowadzić jedynie profesjonalne punkty serwisowe.

Jak dbać o Playstation 3, czyli trochę o czyszczeniu i konserwacji

Konsola do gier podobnie jak każdy inny sprzęt elektroniczny wymaga odpowiedniego traktowania, które pozwoli zachować jej żywotność i pełną sprawność przez długi czas. Przede wszystkim należy pamiętać o przestrzeganiu maksymalnego czasu pracy urządzenia - wskazówki na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi dołączonej do sprzętu. Druga rada - nigdy nie stawiaj konsoli w pobliżu kaloryfera (grozi przegrzaniem) oraz na dywanie lub wykładzinie wykonanej z syntetycznego materiału (wytwarzają one ładunki elektrostatyczne). Bardzo ważne jest również czyszczenie urządzenia, usuwanie kurzu z wszystkich wlotów i wylotów oraz wymiana pasty termoprzewodzącej pomiędzy układem chłodzenia a procesorami - czynność tę należy wykonywać średnio raz na 12-24 miesiące (zależnie od częstotliwości użytkowania).

Dlaczego my?

W przypadku usterek i problemów ze sprzętem warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy szybko zdiagnozują rodzaj uszkodzenia i jeszcze szybciej zajmą się jego naprawą. W Serwisie Konsol Next Gen nieustannie naprawiamy urządzenia wielu znanych producentów, w tym sprzęt marki Sony. Robimy to profesjonalnie i w krótkim czasie - posiadamy wieloletnie doświadczenie i ogromny magazyn części zamiennych do wielu modeli (również do PlayStation 3). Zaufało nam tysiące klientów!

Naprawimy każdą konsolę - szybko, tanio i skutecznie!

Serwis Konsol Next Gen to miejsce, w którym odnowimy i naprawimy każdą uszkodzoną konsolę i kompatybilne z nią akcesoria. U nas znajdziesz fachową obsługę, która szybko zdiagnozuje problem i jeszcze szybciej zajmie się usunięciem usterki. Serwis Konsol Next Gen to zaufana firma istniejąca na rynku od ponad 25 lat - dzięki zdobytemu doświadczeniu możemy zagwarantować naszym klientom profesjonalny serwis. Nie czekaj z naprawą i powierz ją nam! Satysfakcja gwarantowana!

Dodatkowe informacje

1. Czas naprawy:
- w przypadku bezpośredniej wysyłki do Centrum Serwisowego Oświęcim 2-7 dni
- dostarczenie sprzętu przez PPK (Punkt Przyjęć Konsol) wydłuża czas naprawy średnio 7-14 dni
2. Jeżeli chcesz w przybliżony sposób określić koszt naprawy Twojej konsoli poszukaj podobnej usterki na liście poniżej.

3. Kierujemy się zasadą, że koszt ekspertyzy odliczany jest od kosztów naprawy (ekspertyza jest wtedy "darmowa").
W przypadku gdy klient nie decyduje się na naprawę (jest np. nieuzasadniona ekonomicznie) ponosi jedynie koszty ekspertyzy (60zł/rbh). W prostych/standardowych do zdiagnozowania przypadkach ekspertyza jest DARMOWA.

4. Opłata za naprawę następuje "za pobraniem" przy odbiorze konsoli przez klienta.

5. Każdy naprawiony sprzęt jest plombowany firmowymi plombami Next Gen oraz otrzymuje pisemne potwierdzenie gwarancji i okresu jej trwania (od 3-12 miesięcy).

 

Cennik: Naprawa Playstation 3

YLOD - "żólta dioda śmierci" - reballing Cell lub RSX (gratis PS3 SPA) 220 2
Pełne czyszczenie konsoli slim, wymiana pasty termo - PS3 SPA 140
Model SLIM - naprawa zasilacza (gdy konsola sama się wyłącza) do 180
Wymiana sterownika napędu do 140
Wymiana lasera (wliczone ustawienie i czyszczenie mechaniki) 50
Laser Bluray Oryginał (cena zależy od modelu konsoli i wersji lasera) do 270
Przygotowanie konsoli pod Zakład Karny (z certyfikatem) 100-200
Pady Dualshock 3 - wszelkie usterki od 30

NOTA1: Koszt obowiązkowej obsługi serwisowej (diagnostyka) oraz przygotowania laminatu zgodnie z normami IPC (czyszczenie, susznie) wynosi 99 zł i jest wliczony w cenę.

NOTA2: Koszt obowiązkowej obsługi serwisowej (diagnostyka) oraz przygotowania laminatu zgodnie z normami IPC (czyszczenie, susznie) wynosi 99 zł i jest wliczony w cenę, w przypadku konieczności wykonania naprawy połączeń obu procesorów, opłata za drugą sztukę wynosi tylko 79zł