Skip to content Skip to footer

Wzrost cen używanych konsol

Ostatnie lata bez wątpienia odbiły się na codziennych nawykach każdego z nas — także jeśli chodzi o użytkowanie sprzętu elektronicznego. Pandemia niejako zmusiła nas do częstszego przebywania w czterech ścianach, a masa innych czynników — od problemów z dostawami, aż po szybsze zużycie urządzeń — spowodowały, że rynek konsol do gier niemal wcale nie przypomina tego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze 5 lat temu. Zastanówmy się zatem, co właściwie wpływa na wyższe ceny urządzeń do grania.

Z czego wynika wzrost cen używanych konsol?

Jak wspominaliśmy, rosnące ceny używanych konsol do gier to temat wielowątkowy. Kluczową rolę odgrywa tutaj słaba dostępność nowych urządzeń — zarówno starej, jak i nowej generacji. Ograniczona możliwość zakupu nowego sprzętu (a także wynikające z niej windowanie cen oraz sprzedaż wyłącznie w pakietach, na przykład z telewizorem, padem lub zestawem gier) w naturalny sposób sprawia, że konsumenci kierują swoją uwagę w stronę rynku wtórnego. Ten sam mechanizm przenosi się wówczas do świata używanego sprzętu — większe zainteresowanie oznacza mniej dostępnych ofert, a to z kolei przekłada się na ich koszt.

Druga strona medalu to nasze nawyki oraz intensywność, z jaką korzystamy ze sprzętu. Okres pandemii sprawił, że na konsolach gramy znacznie więcej — wiele osób w tym czasie w zasadzie rozpoczęło swoją przygodę z elektroniczną rozrywką. To wszystko odbija się na żywotności sprzętu, wyższej awaryjności, a tym samym większym zainteresowaniem ofertami z rynku wtórnego. Po prostu gramy coraz więcej, a rynek nie do końca nadąża z zaspokajaniem popytu.

Używane konsole do grania — naprawa i serwis lekarstwem na wzrost cen

W dobie coraz droższych konsol — zarówno nowych, jak i używanych — dużo bardziej rozsądną opcją jest naprawa starego sprzętu. Nasz serwis oferuje szereg usług, które pozwolą Ci utrzymać Twoje urządzenie do grania w nienagannym stanie — począwszy od wymiany wadliwych komponentów, aż po czyszczenie obudowy. Masz pytania? Skontaktuj się z nami i ciesz się pełnią wrażeń z ulubionymi tytułami, kiedy tylko masz na to ochotę!

Zostaw komentarz

Serwiskonsol 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone

DARMOWA WYCENA

Wypełnij poniższy formularz i wyślij do nas wiadomość.
Odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe.