Naprawa padów

Każdy z posiadaczy konsoli do gier, prędzej czy później spotka się z sytuacją, gdy jego ulubione urządzenie nagle i niespodziewanie przestanie działać. Niezależnie od tego jaki model sprzętu posiadasz, wiele usterek dotyczy padów, czyli przewodowych lub bezprzewodowych kontrolerów niezbędnych podczas gry. Nie zawsze zakup nowego pada jest opłacalnym krokiem - niekiedy ten element dotykają niewielkie usterki, które profesjonalny serwis usunie od ręki. W Serwisie Konsol Next Gen naprawimy nie tylko niesprawną konsolę, lecz również szybko i skutecznie usuniemy problemy związane z kontrolerami.

Masz problemy ze swoim padem?
Zapraszamy do kontaktu!

Pady do urządzeń Sony Playstation - najczęściej występujące usterki

Marka Sony znana jest z ulepszania kolejnych wersji padów, jednak mimo licznych modyfikacji mających usprawnić i uatrakcyjnić grę, bardzo często użytkownicy konsol Playstation napotykają liczne problemy. Ostatnia generacja to bezprzewodowe pady DualShock 4, charakteryzujące się między innymi, lepszą niż w poprzedniej wersji ergonomią oraz obecnością dodatkowego panela dotykowego - mimo wielu zmian użytkownicy tego modelu bardzo często skarżą się na problemy z niereagującym na ruch analogiem, brakiem reakcji na ładowanie na podpiętym kablu USB oraz brakiem połączenia z konsolą. Potencjalnych usterek można znaleźć znacznie więcej - najważniejsze jest jednak ich szybkie wykrycie. Problemy nie omijają również właścicieli starszej generacji padów. W modelu DualShock 3, usterki dotyczą lewej gałki analogowej oraz taśmy przycisków. Problemem, z którym borykają się użytkownicy wszystkich modeli są uszkodzenia mechaniczne spowodowane upadkiem (nie rzucajcie kontrolerem o ścianę!) lub zalaniem - skutkiem tego ostatniego są problemy z ładowaniem oraz brak reakcji na ruch. Każdy z tych problemów może dotyczyć również pozostałych wersji sprzętowych - rodzaj usterki i jej skalę powinien ustalić wykwalifikowany pracownik serwisu.

Kontrolery do urządzeń Xbox One i Xbox 360 - główne problemy użytkowników

Podobnie jak w przypadku urządzeń marki Sony, również użytkownicy konsoli Xbox One i Xbox 360, z pewnością prędzej czy później, spotkają się z różnego rodzaju usterkami dotyczącymi pracy kontrolerów bezprzewodowych. Właściciele tych dwóch modeli urządzeń, najczęściej skarżą się na uszkodzenia mechaniczne skutkujące pęknięciem pada lub jego zalaniem oraz szeregiem problemów związanych z wadliwym działaniem gałek analogowych. Większość z nich udaje się rozwiązać od ręki, jednak poważniejsze usterki mogą wymagać wymiany niektórych komponentów. Użytkownicy konsoli XBOX skarżą się również na brak możliwości sparowania pada z konsolą, problemy z połączeniem bezprzewodowym oraz brakiem reakcji kontrolera na ruch. W każdym z tych przypadków liczy się szybka diagnoza, która pozwoli skutecznie usunąć usterkę i zapobiec innym uszkodzeniom.

 

Dlaczego my?

Serwis Konsol Next Gen to profesjonalna firma, która istnieje na rynku od ponad 20 lat i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w naprawie konsoli i padów wszystkich znanych marek. Oferujemy naszym klientom szybką i bezpłatną ekspertyzę usterki, która w skuteczny sposób pozwoli na całkowite wyeliminowanie problemu. Niewielkie naprawy zawsze wykonujemy od ręki, jednak w przypadku poważnych kłopotów ze sprzętem, bardzo często musimy zająć się wymianą całych układów lub oprogramowania. Korzystamy jedynie z oryginalnych komponentów, które spełniają wszelkie obowiązujące normy jakości i gwarantują sprawność i długą żywotność sprzętu. W Serwisie Konsol Next Gen naprawimy wszystkie modele padów - szybko, tanio i skutecznie!

Dodatkowe informacje

1. Czas naprawy:
- w przypadku bezpośredniej wysyłki do Centrum Serwisowego Oświęcim 2-7 dni
- dostarczenie sprzętu przez PPK (Punkt Przyjęć Konsol) wydłuża czas naprawy średnio 7-14 dni
2. Jeżeli chcesz w przybliżony sposób określić koszt naprawy Twojej konsoli poszukaj podobnej usterki na liście poniżej.

3. Kierujemy się zasadą, że koszt ekspertyzy odliczany jest od kosztów naprawy (ekspertyza jest wtedy "darmowa").
W przypadku gdy klient nie decyduje się na naprawę (jest np. nieuzasadniona ekonomicznie) ponosi jedynie koszty ekspertyzy (60zł/rbh). W prostych/standardowych do zdiagnozowania przypadkach ekspertyza jest DARMOWA.

4. Opłata za naprawę następuje "za pobraniem" przy odbiorze konsoli przez klienta.

5. Każdy naprawiony sprzęt jest plombowany firmowymi plombami Next Gen oraz otrzymuje pisemne potwierdzenie gwarancji i okresu jej trwania (od 3-12 miesięcy).

darmowa konsoli po naprawieDarmowa dostawa sprzętu do serwisu! Przy naprawie powyżej 250 zł wysyłka zwrotna również za darmo!  

Szczegóły promocji w dziale WYSYŁKA

NAPRAWA EXPRESOWA - nowość w naszej ofercie

Dla bardzo wymagających klientów wprowadzamy możliwość wykonania naprawy ekspresowej w 1 godzinę, na miejscu w Centrum Serwisowym (jeśli tylko technologia naprawy na to pozwala). W tym czasie zapraszamy naszych klientów na darmowy, drobny poczęstunek i kawę w naszej restauracji. Koszt usługi ekspresowej +30%.

Naprawa padów Sony i Microsoft

Diagnostyka (gdy nie dokańczamy naprawy) 25
Czyszczenie/płukanie z zalania 60
Wymiana kompletnej gałki analogowej (japońskie HQ)  do 70/80
Wymiana płyty głównej pada do 100
Wymiana folii przewodzących do 80 zł

NOTA1: Koszt obowiązkowej obsługi serwisowej (diagnostyka) oraz przygotowania laminatu zgodnie z normami IPC (czyszczenie, susznie) wynosi 99 zł i jest wliczony w cenę.

NOTA2: Koszt obowiązkowej obsługi serwisowej (diagnostyka) oraz przygotowania laminatu zgodnie z normami IPC (czyszczenie, susznie) wynosi 99 zł i jest wliczony w cenę, w przypadku konieczności wykonania naprawy połączeń obu procesorów, opłata za drugą sztukę wynosi tylko 79zł