Czyszczenie Playstation 4

Użytkowanie sprzętu elektronicznego, jakim jest konsola do gier, niesie ze sobą również obowiązki. Aby zapewnić trwałość oraz niezawodność urządzenia, należy poddawać je bieżącej konserwacji. Warto w takim przypadku skorzystać z usług serwisu Next Gen, w którym pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści. Czyszczenie PS4 musi uwzględniać szereg działań zapewniających prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych układów elektronicznych. Oczywiście zaawansowani użytkownicy powinni wiedzieć, jak wyczyścić PS4, lecz w razie jakichkolwiek wątpliwości warto zlecić to zadanie fachowcom.

Twoje PS4 jest zakurzone, chcesz rozwiązać ten problem?
Zapraszamy do kontaktu!

PS 4 czyszczenie z kurzu

Większość kłopotów w prezentowanym obszarze może być spowodowanych taką błahostką jak zakurzenie. Na dłuższą metę ciężko tego uniknąć, gdyż w każdym otoczeniu znajdują się pyły, osadzające się też na sprzęcie i jego podzespołach. Czyszczenie PS4 z kurzu musi być przede wszystkim wykonane dokładnie oraz kompleksowo. Tylko wtedy efekt będzie w pełni zadowalający. Należy pamiętać, że w konsoli dochodzi do regularnej cyrkulacji, więc prędzej czy później pojawi się zakurzenie. Urządzenie za pomocą wentylatora oraz specjalnych otworów w obudowie pobiera normalne powietrze z otoczenia, a wypycha na zewnątrz już nagrzane. Czyszczenie PS4 Slim czy też PS4 PRO musi też zatem uwzględniać rozebranie układu chłodzenia na części pierwsze.

Precyzja podczas czyszczenia konsoli

Warto dodać, że ograniczony rozmiar oznacza także zmniejszenie poszczególnych elementów, dlatego trzeba dochować precyzji oraz dokładności przy czyszczeniu konsoli PS4. Pierwsze zaniedbanie w tym obszarze może się bowiem wiązać z koniecznością kosztownych napraw w przyszłości, a lepiej uniknąć niepotrzebnych wydatków i na bieżąco reagować na pojawiające się problemy. Niestety istnieją także wypadki losowe, a ich skala bywa naprawdę nieprzewidywalna.

Dbałość o zachowanie żywotności urządzenia

O czym mowa? Wymienić tu można np. zalanie sprzętu napojem. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, warto natychmiast odłączyć je od zasilania i rozważyć jak najszybsze dostarczenie do serwisu na czyszczenie. Pozostawienie resztek cieczy we wnętrzu konsoli, nawet po jej wysuszeniu, prowadzi do korozji elementów pod obudową. Czyszczenie PlayStation 4 to również darmowa diagnostyka lasera Bluray oraz pamięci masowej (HDD), które z biegiem czasu potrafią wykazywać pewne usterki. Niekiedy skuteczna okazuje się konserwacja, ale w przypadku poważniejszych problemów może nawet dojść do konieczności ich wymiany.

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w konsoli PS4

Wracając do samej cyrkulacji, to powietrze zasysane wentylatorem z otoczenia przechodzi przez wymiennik ciepła (radiator), zasilacz a następnie gorące, opuszcza konsolę. Dzięki temu temperatura procesora głównego APU zostaje obniżona, a konsola może normalnie pracować. Przeprowadzenie dokładnego czyszczenia radiatora w PS4 jest bardzo ważne, ponieważ to on jest jednym z kluczowych podzespołów układu chłodzenia. Niestety z uwagi na swoją specyficzną konstrukcję dość często zapycha się kurzem, przez co konieczna jest interwencja specjalistów.

 

Playstation 4 czyszczenie radiatora i wymiana pasty termoprzewodzącej

Czyszczenie radiatora PS4 oraz wymiana pasty termoprzewodzącej może skutecznie przywrócić pierwotne walory sprzętu oraz wpłynąć na jego cichszą pracę. Na koniec należy podkreślić, iż jeśli konsola jest jeszcze na gwarancji, nie warto podejmować działań na własną rękę. Po pierwsze, mogą być nieefektywne, a po drugie najpewniej pozbawią też dodatkowego zabezpieczenia zakupowego. Trzeba więc podjąć racjonalną i zdroworozsądkową decyzję.

Dodatkowe informacje

1. Czas naprawy:
- w przypadku bezpośredniej wysyłki do Centrum Serwisowego Oświęcim 2-7 dni
- dostarczenie sprzętu przez PPK (Punkt Przyjęć Konsol) wydłuża czas naprawy średnio 7-14 dni
2. Jeżeli chcesz w przybliżony sposób określić koszt naprawy Twojej konsoli poszukaj podobnej usterki na liście poniżej.

3. Kierujemy się zasadą, że koszt ekspertyzy odliczany jest od kosztów naprawy (ekspertyza jest wtedy "darmowa").
W przypadku gdy klient nie decyduje się na naprawę (jest np. nieuzasadniona ekonomicznie) ponosi jedynie koszty ekspertyzy (60zł/rbh). W prostych/standardowych do zdiagnozowania przypadkach ekspertyza jest DARMOWA.

4. Opłata za naprawę następuje "za pobraniem" przy odbiorze konsoli przez klienta.

5. Każdy naprawiony sprzęt jest plombowany firmowymi plombami Next Gen oraz otrzymuje pisemne potwierdzenie gwarancji i okresu jej trwania (od 3-12 miesięcy).

Ile kosztuje czyszczenie PS4

Głośna praca wentylatora - poprawa sprawności układu chłodzenia, w cenie pełna diagnostyka konsoli, raport  stanu HDD, kontrola pracy napędu Bluray (modele PS4 classic, SLIM, PRO +50) 180
Kompletny układ chłodzenia (oryginał) od 180
Gniazdo HDMI z montażem (oryginalne, wzmacniane złącze nowego typu) 190
Laser Bluray z wymianą (w zależności od typu) 250
Konsola nie widzi padów od 240
BLOD (konsola wyłącza się po paru sekundach) od 250 1
Przygotowanie konsoli pod Zakład Karny (z certyfikatem) od 150
Pady Dualshock 4 - wszelkie usterki od 30

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego a poszczególne pozycje odnoszą się jedynie do kosztów pojedynczej czynności (chyba że opis stanowi inaczej). 

NOTA1: Koszt obowiązkowej obsługi serwisowej (diagnostyka) oraz przygotowania laminatu zgodnie z normami IPC (czyszczenie, susznie) wynosi 99 zł i jest wliczony w cenę.

NOTA2: Koszt obowiązkowej obsługi serwisowej (diagnostyka) oraz przygotowania laminatu zgodnie z normami IPC (czyszczenie, susznie) wynosi 99 zł i jest wliczony w cenę, w przypadku konieczności wykonania naprawy połączeń obu procesorów, opłata za drugą sztukę wynosi tylko 79zł