Żywotność sprzętu elektronicznego w dzisiejszych czas to temat dość dyskusyjny. Producenci przyzwyczajają nas do właściwie corocznych premier najnowszych iteracji telefonów, komputerów czy tabletów, a wymiana urządzenia na nowe po zaledwie kilkunastu miesiącach użytkowania nikogo już nie dziwi. Rynek konsol do gier rządzi się jednak nieco innymi prawami. Sprzęt do grania projektowany jest z myślą o wieloletnich cyklach użytkowania, a ewentualna awaria wcale nie oznacza konieczności inwestycji w nowy egzemplarz — dotyczy to oczywiście również peryferii. Poniżej odpowiadamy na pytanie, dlaczego warto dokonać naprawy starego pada. Read more “Naprawa starego pada – nie wyrzucaj – naprawiaj, ale tylko na oryginalnych częściach.”
Ostatnie lata bez wątpienia odbiły się na codziennych nawykach każdego z nas — także jeśli chodzi o użytkowanie sprzętu elektronicznego. Pandemia niejako zmusiła nas do częstszego przebywania w czterech ścianach, a masa innych czynników — od problemów z dostawami, aż po szybsze zużycie urządzeń — spowodowały, że rynek konsol do gier niemal wcale nie przypomina tego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze 5 lat temu. Zastanówmy się zatem, co właściwie wpływa na wyższe ceny urządzeń do grania. Read more “Wzrost cen używanych konsol”

Planując zakup sprzętu do grania nieuchronnie stajemy w obliczy kilku dość ważnych decyzji. Począwszy od tych oczywistych, jak wybór producenta, generacji oraz modelu urządzenia — szczególnie w dobie “półgeneracyjnych” update’ów w rodzaju PS4 PRO czy XBOX ONE X— aż po możliwość zakupu z rynku wtórnego. Poniżej odpowiadamy na pytanie, dlaczego używana konsola się opłaca oraz na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą ofertę.

Read more “Kupno używanej konsoli się opłaca”

Awaria konsoli nigdy nie należy do rzeczy przyjemnych — wymiana wadliwych części zawsze wiąże się z kosztami, a niska dostępność komponentów do najnowszych maszyn Sony i Microsoftu sprawiła, że ich ceny wręcz wystrzeliły w górę. Nic dziwnego zatem, że wielu użytkowników rozgląda się za tańszą alternatywą w postaci chińskich zamienników. Poniżej podpowiadamy, z jakim ryzykiem wiąże się wybór nieoryginalnych części oraz czy opłaca się on w szerszej perspektywie. Przekonajmy się!

Read more “Naprawa na podzespołach oryginalnych producenta czy chińskich zamiennikach”

Czy w dobie powszechnego dostępu do elektroniki oraz coraz krótszego cyklu życia sprzętu regularne czyszczenie oraz naprawa konsoli mają jeszcze sens? Jak najbardziej! Przegrzanie w wyniku braku odpowiedniej konserwacji zawsze było jednym z największych bolączek współczesnego sprzętu — szczególnie jeśli chodzi o ósmą generację, czyli PlayStation 4 oraz Xboxa One.

Read more “Czyszczenie konsoli, naprawa – czy warto?”

Każdy, kto w choć najmniejszym stopniu interesuje się elektroniczną rozrywką, w pewnym momencie staje przed odwiecznym dylematem ⁠— konsola do gier czy komputer PC. Obie opcję niewątpliwie mają swoje zalety, choć niepozbawione są również pewnych mankamentów. Choć na pierwszy rzut oka temat może wydawać się przytłaczający, tak naprawdę sprowadza się do kilku prostych różnic — poniżej  omawiamy najważniejsze z nich, aby pomóc Ci dokonać wyboru.

Read more “Konsola do gier vs komputer PC do gier – co wybrać”

Wybór konsoli do gier to odwieczny dylemat każdego miłośnika elektronicznej rozrywki. To, na który sprzęt ostatecznie się zdecydujesz, niesie ze sobą znacznie większe konsekwencje niż tylko kosmetyka. Obydwie nextgenowe propozycje od wiodących producentów — Sony oraz Microsoftu — są zdecydowanie warte uwagi, a wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych oczekiwań, przywiązania do marki oraz oczywiście samych gier. Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie, które pomogą Ci wybrać między PS5 a Xboxem Series X.

Read more “Konsola do gier – PS5 vs XBOX Serie X – która lepsza, jaką wybrać?”

Na rynku konsoli do gier wideo od wielu lat trwa prawdziwa wojna. Gracze na całym świecie podzielili się na 2 obozy: obóz PlayStation i obóz Xboxa. Będąc uczciwym, należy jeszcze dodać fanów Nintendo, jednak nie ma co ukrywać – to Sony i Microsoft dominują w świecie urządzeń do gier wideo i nie zanosi się na jakieś zmiany. W tym tekście nie będziemy pisać o tym, która konsola jest lepsza. Nie będziemy także zastanawiać się, kto szybciej zdecyduje się na premierę swojego najnowszego dzieła ani kto zaoferuje korzystniejszą cenę. Zastanowimy się natomiast nad tym, kiedy warto kupić konsolę nowej generacji.

Read more “Kiedy kupić PlayStation 5 oraz Xbox Seriers X”

PlayStation i Xbox to dwie niezwiązane ze sobą serie konsol do gier wideo, które od wielu lat toczą ze sobą wojnę o względy graczy na całym świecie. Wojna ta, składająca się z wielu bitew, czyli premier kolejnych edycji swoich konsol, nadal nie została zakończona i szczerze powiedziawszy, nie zanosi się na to, by ta sytuacja miała wkrótce ulec zmianie. Każda kolejna premiera oznacza nowe rozdanie, natomiast intuicja oparta na doświadczeniu i tym, co zdążyliśmy zaobserwować przez ostatnie lata, podpowiada nam, że „status quo” zostanie zachowany. Porównajmy to, co już niedługo zaproponują nam obaj producenci, i przekonajmy się, która konsola zapowiada się lepiej.

Read more “PlayStation 5 vs Xbox Series X – co wybrać?”

Xbox Series X, czyli najnowsza konsola Microsoftu, której premiera jeszcze przed nami, jest czymś, na co czekamy już od prawie 7 lat. To wtedy bowiem Amerykanie zaprezentowali światu swoją odpowiedź na PS 4, czyli Xbox One. Po raz kolejny ich produkt także okazał się przebojem, który zyskał wierną rzeszę fanów i graczy, którzy chwalą rozwiązania wykorzystane w Xboxie. Dzięki wysokiemu poziomowi obu producentów do dziś jesteśmy świadkami niesamowitego podziału na rynku. Miliony osób na całym świecie wybrały jednak produkt firmy Microsoft i czekają na nowości. A my razem z nimi!

Read more “Xbox Series X – cena, premiera i przewidywania”