Komfortowe użytkowanie konsoli do gier musi uwzględniać jej zasadniczą funkcję. Odpowiada za nią między innymi system napędu Bluray, który poprzez użycie lasera jest w stanie odczytać płytę. W rezultacie wpływa to na optymalne działanie gry. Gdy dochodzi do uszkodzenia konkretnego elementu, może być konieczna naprawa napędu PS4. Aby została przeprowadzona fachowo, należy ją oddać w ręce profesjonalistów. Można przez to zapobiec dodatkowym uszkodzeniom. Najczęstszymi objawami, które powinny zaniepokoić użytkownika są brak: odczytu płyty lub też rozpoznawania dysku. Za te kwestie może być odpowiedzialny właśnie napęd PS4, a konkretnie usterka lasera. Dzieje się tak z uwagi na naturalne zużycie sprzętu lub też potencjalne uszkodzenie mechaniczne.

Read more “PS4 – problem z napędem Bluray”

Bez wątpienia, użytkowanie każdego sprzętu elektronicznego wymaga jego bieżącej konserwacji. Jednak bez względu na upływ czasu należy podkreślić, że prędzej czy później mogą pojawić się konkretne problemy. Przede wszystkim są one związane z obecnością kurzu, który negatywnie oddziałuje na wszelkie podzespoły. Używane PS4 jest oczywiście obarczone większym ryzykiem, lecz każde nowe urządzenie z upływem czasu mogą spotkać podobne problemy. Kluczowe pytanie brzmi: co zrobić, gdy PS4 głośno chodzi? Przede wszystkim należy odpowiednio zdiagnozować problem i nie zakładać od razu najgorszego scenariusza.

Read more “PlayStation 4 głośno chodzi – przyczyna oraz rozwiązanie problemu”

Zarówno dzieci, jak i dorośli pragną spędzić swój wolny czas, korzystając z gier na profesjonalnej konsoli. Oczywiście preferencje w tym obszarze są zróżnicowane, jednak mnogość możliwości sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety cena takiego sprzętu potrafi czasem przerastać aktualny budżet klienta. Stąd wiele osób decyduje się na kilkuletnie urządzenie, kupując je na przykład w lombardzie lub też od prywatnego oferenta. Zasadnicze pytanie brzmi: czy warto kupić używane PS4? Odpowiedź nie będzie oczywiście jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od stanu technicznego.

Read more “PS4 używane – na co zwrócić uwagę przy zakupie?”