Każdy, kto w choć najmniejszym stopniu interesuje się elektroniczną rozrywką, w pewnym momencie staje przed odwiecznym dylematem ⁠— konsola do gier czy komputer PC. Obie opcję niewątpliwie mają swoje zalety, choć niepozbawione są również pewnych mankamentów. Choć na pierwszy rzut oka temat może wydawać się przytłaczający, tak naprawdę sprowadza się do kilku prostych różnic — poniżej  omawiamy najważniejsze z nich, aby pomóc Ci dokonać wyboru.

Read more “Konsola do gier vs komputer PC do gier – co wybrać”

Wybór konsoli do gier to odwieczny dylemat każdego miłośnika elektronicznej rozrywki. To, na który sprzęt ostatecznie się zdecydujesz, niesie ze sobą znacznie większe konsekwencje niż tylko kosmetyka. Obydwie nextgenowe propozycje od wiodących producentów — Sony oraz Microsoftu — są zdecydowanie warte uwagi, a wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych oczekiwań, przywiązania do marki oraz oczywiście samych gier. Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie, które pomogą Ci wybrać między PS5 a Xboxem Series X.

Read more “Konsola do gier – PS5 vs XBOX Serie X – która lepsza, jaką wybrać?”

Na rynku konsoli do gier wideo od wielu lat trwa prawdziwa wojna. Gracze na całym świecie podzielili się na 2 obozy: obóz PlayStation i obóz Xboxa. Będąc uczciwym, należy jeszcze dodać fanów Nintendo, jednak nie ma co ukrywać – to Sony i Microsoft dominują w świecie urządzeń do gier wideo i nie zanosi się na jakieś zmiany. W tym tekście nie będziemy pisać o tym, która konsola jest lepsza. Nie będziemy także zastanawiać się, kto szybciej zdecyduje się na premierę swojego najnowszego dzieła ani kto zaoferuje korzystniejszą cenę. Zastanowimy się natomiast nad tym, kiedy warto kupić konsolę nowej generacji.

Read more “Kiedy kupić PlayStation 5 oraz Xbox Seriers X”

PlayStation i Xbox to dwie niezwiązane ze sobą serie konsol do gier wideo, które od wielu lat toczą ze sobą wojnę o względy graczy na całym świecie. Wojna ta, składająca się z wielu bitew, czyli premier kolejnych edycji swoich konsol, nadal nie została zakończona i szczerze powiedziawszy, nie zanosi się na to, by ta sytuacja miała wkrótce ulec zmianie. Każda kolejna premiera oznacza nowe rozdanie, natomiast intuicja oparta na doświadczeniu i tym, co zdążyliśmy zaobserwować przez ostatnie lata, podpowiada nam, że „status quo” zostanie zachowany. Porównajmy to, co już niedługo zaproponują nam obaj producenci, i przekonajmy się, która konsola zapowiada się lepiej.

Read more “PlayStation 5 vs Xbox Series X – co wybrać?”

Xbox Series X, czyli najnowsza konsola Microsoftu, której premiera jeszcze przed nami, jest czymś, na co czekamy już od prawie 7 lat. To wtedy bowiem Amerykanie zaprezentowali światu swoją odpowiedź na PS 4, czyli Xbox One. Po raz kolejny ich produkt także okazał się przebojem, który zyskał wierną rzeszę fanów i graczy, którzy chwalą rozwiązania wykorzystane w Xboxie. Dzięki wysokiemu poziomowi obu producentów do dziś jesteśmy świadkami niesamowitego podziału na rynku. Miliony osób na całym świecie wybrały jednak produkt firmy Microsoft i czekają na nowości. A my razem z nimi!

Read more “Xbox Series X – cena, premiera i przewidywania”

Granie na konsolach do gier wideo, takich jak PS 4, Xbox One czy też starszych wersjach, które dziś możemy już śmiało nazywać klasykami, to niewątpliwie ogromna przyjemność                  i zajęcie, które przynosi wiele frajdy. Dobra zabawa kończy się jednak wtedy, gdy posłuszeństwa odmawia nam gamepad. Wszyscy zaawansowani gracze, którzy są z konsolami od dawna, doskonale wiedzą, o czym mowa. Zamiast radości i ewentualnego skupienia na naszej twarzy pojawia się zdenerwowanie i bezsilność. W tym artykule opowiemy sobie o tym, dlaczego warto inwestować w naprawę padów.

Read more “Czy warto naprawiać pady do PlayStation oraz Xbox”

Granie na PlayStation, Xboxie czy też Nintendo to w dzisiejszych czasach jedna z najchętniej wybieranych form spędzania wolnego czasu w warunkach domowych. Grają wszyscy: dzieci, nastolatkowie, osoby dorosłe. Producenci gier wideo oraz urządzeń do ich obsługi otworzyli się bowiem na wszystkich użytkowników, bez względu na wiek i płeć, stawiając na zabawę skierowaną do całych rodzin i oferując im możliwość wspólnej zabawy przed telewizorem. I właśnie na telewizorach chcielibyśmy się skupić. Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki telewizor do konsoli wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie najlepiej, jak potrafimy!

Read more “Jaki telewizor do konsoli?”

playstation 5

PlayStation to seria konsol do gier wideo, której przedstawiać chyba nikomu nie trzeba. Dzieło japońskiej firmy Sony od 1994 roku (to wtedy pierwsze egzemplarze trafiły na półki sklepowe w Japonii) aż po dziś jest absolutnym hitem i ma wierne, wciąż powiększające się grono fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że premiera najnowszego modelu – PlayStation 5 – jest wyczekiwana przez miliony graczy spragnionych nowych wrażeń. My także mamy apetyt na najnowszy produkt Sony i niecierpliwie czekamy na dzień premiery!

Read more “PlayStation 5 – premiera, oczekiwania oraz cena”

Komfortowe użytkowanie konsoli do gier musi uwzględniać jej zasadniczą funkcję. Odpowiada za nią między innymi system napędu Bluray, który poprzez użycie lasera jest w stanie odczytać płytę. W rezultacie wpływa to na optymalne działanie gry. Gdy dochodzi do uszkodzenia konkretnego elementu, może być konieczna naprawa napędu PS4. Aby została przeprowadzona fachowo, należy ją oddać w ręce profesjonalistów. Można przez to zapobiec dodatkowym uszkodzeniom. Najczęstszymi objawami, które powinny zaniepokoić użytkownika są brak: odczytu płyty lub też rozpoznawania dysku. Za te kwestie może być odpowiedzialny właśnie napęd PS4, a konkretnie usterka lasera. Dzieje się tak z uwagi na naturalne zużycie sprzętu lub też potencjalne uszkodzenie mechaniczne.

Read more “PS4 – problem z napędem Bluray”

Bez wątpienia, użytkowanie każdego sprzętu elektronicznego wymaga jego bieżącej konserwacji. Jednak bez względu na upływ czasu należy podkreślić, że prędzej czy później mogą pojawić się konkretne problemy. Przede wszystkim są one związane z obecnością kurzu, który negatywnie oddziałuje na wszelkie podzespoły. Używane PS4 jest oczywiście obarczone większym ryzykiem, lecz każde nowe urządzenie z upływem czasu mogą spotkać podobne problemy. Kluczowe pytanie brzmi: co zrobić, gdy PS4 głośno chodzi? Przede wszystkim należy odpowiednio zdiagnozować problem i nie zakładać od razu najgorszego scenariusza.

Read more “PlayStation 4 głośno chodzi – przyczyna oraz rozwiązanie problemu”